WhatsApp :  0533 523 16 43            Pzt - Cmt 09:00 - 20:00
 drozlemgultekin@yahoo.com

İÇ DUDAK ESTETİĞİ

Labium’larda meydana gelen büyümenin herhangi bir özgün hastalıktan kaynaklanıyor olabileceğine dair bilgi bulunmamaktadır. Bununla beraber çocukluk döneminde maruz kalınan hormonlar ya da erişkin bireylerde bisiklet sürme, at binme gibi faktörler labium’larda büyümeyle sonuçlanabilmektedir. Diğer taraftan hamilelik esnasında artan yağ dokunun doğum sonrasında kaybedilmesi labium büyümesinin erişkin kadınlardaki en önemli sebeplerinden birini teşkil etmektedir. Doğum sonrasında labium’larda büyüme kadar labium kenarlarının düzensiz, kıvrımlı bir görüntüye bürünmesi labioplasti gerekçeleri arasında yer almaktadır. Labium büyümesi tanısı klinik olarak konulur; yani herhangi bir tahlile gerek yoktur. Bununla beraber labium büyümesine bağlı tahriş, enfeksiyon, kanama gibi durumlar söz konusu ise jinekolojik inceleme gereklidir.

Labium’lardaki büyüme iç çamaşırın teması, egzersiz veya cinsel ilişki gibi durumlarda ağrı, tahriş ve rahatsızlık hissine neden olabilmektedir. Ayrıca “normal” olmama düşüncesi labium büyümesinin en önemli psikolojik sonucunu oluşturmaktadır. Cinsel partner tarafından beğenilmeme ya da labium’lardaki büyümenin dışarıdan bakıldığında fark edileceği endişesi sosyal fobi düzeyine ulaşabilmektedir.
Günümüzde uygulanan başarılı cerrahi yöntemler sayesinde labioplasti uygulamalarının sayısında hızlı bir artış dikkat çekmektedir. Labioplasti’ye başvuran bireylerin %87’si estetik kaygılardan, %64’ü ise ağrı, kaşıntı, tahriş gibi fiziksel sorunlardan bahsetmektedir.

Labioplasti Ne Zaman Yapılabilir? (Labioplasti Hangi Yaşta Yapılabilir?)
Labioplasti (İç Dudak Estetiği) birey erişkinliğe; yani 18 yaşına ulaşana kadar düşünülmemelidir. Bu yaklaşımı temelinde hem ergenlik döneminde hormon seviyelerinin değişkenlik sergileyeceği hem de bireyin kendi bedeni üzerinde karar verebileceği yaşın beklenmesinin doğru olacağı fikri yatmaktadır.

Detaylı Bilgi ve Randevu için; 

0533 523 16 43 nolu WhatsApp Hattımızı veya,

0232 464 94 74 nolu Sabit hattımızı arayınız.

Ya da buraya tıklayarak direkt WhatsApp’tan konuşma başlatabilirsiniz.İletişim Formu

Adınız Soyadınız :
Telefon :
  Gönder