WhatsApp :  0533 523 16 43            Pzt - Cmt 09:00 - 20:00
 drozlemgultekin@yahoo.com

DIŞ GENİTALYA SIKILAŞTIRMA

Zaman ve yaşa bağlı genital bölge dokusunda gevşeme, sarkma ve kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda yapılan uygulamalarla lazerle genital bölge sıkılaştırma, dolgunluk kazandırma sağlanabilmektedir.
Dış genital bölge; her iki tarafta dış dudaklar, üst kısımda klitoris bölgesiyle alt kısımdaki anüs (makat) arasındaki alan ile sınırlıdır. Dış genital alan ‘vulva’ olarak da bilinir.
Genital alan, özellikle de dıştaki büyük dudakların sıkılaştırılması, dolgunluk kazandırılması, cilt kırışıklıklarının giderilmesi ‘labial tightening - vulvar tightening’ olarak bilinmektedir

İç dudakların sarkması, kırışıklık ve esmerleşmesi gibi durumlarda iç dudak estetiği (labia minora cerrahisi - labioplasti) sık yapılan operasyonlar arasındadır. Ancak dış dudaklardaki durum daha farklıdır.

Dış dudaklara yapılan cerrahi işlemlerde iz kalma riski daha fazladır. Bu nedenle çok zorunda kalınmadıkça, bu bölgeye cerrahi olmayan işlemlerin uygulanması daha doğru olacaktır.

Genital bölge dolgunluğu için en sık yapılan uygulamalar arasında dış dudaklara yapılan dolgu işlemleri, genital PRP ve lazerle sıkılaştırma işlemleri yer almaktadır. 

Lazer ışığı sayesinde cilt katmanlarında yer alan kolajen bağ dokusu aktive olmaktadır. Hatta yeni kolajen elementleri de oluşmaktadır. Yenilenen bağ dokusu da ciltte sıkılaşma, dolgunluk ve gerginlik sağlamaktadır.
Cinsel bölgeler için estetik amaçlı; fraksiyonel  erbium yag (Er: Yag) lazerler uygulanmaktadır. Bu lazerler genital epilasyon için kullanılan lazerlerden oldukça farklıdır
Lazer ışığı cilt içine yalnızca birkaç milimetre girmektedir. Bu nedenle lazerle genital bölge sıkılaştırmasının adet düzeni, cinsel haz ve orgazm olma üzerine etkisi kesinlikle yoktur. Yumurtalıklar veya rahme de kesinlikle zarar vermez. 
Uygulamadan 30- 40 dakika kadar önce işlem bölgesine sürülen anestezik kremler sayesinde, işlem sırasında ağrı yok denecek kadar azdır. Yine de ağrı eşiği çok çok düşük kadınlarda yüzeyel uyutmayla (sedasyon anestezisi ile) işlem yapılabilir.

Genital bölgede kırışıklık, sarkma şikayeti olan, daha gergin ve parlak bir cilt yapısı arzu eden, 18 yaşından büyük ve gebe olmayan herkese yapılabilir.  
Genital bölge sıkılaştırma ile birlikte, aynı seansta genital renk açıcı işlemler (beyazlatma, ağartma tedavileri) de yapılabilmektedir. 

Lazerle bu işlemi gerçekleştirmek isteyen hastaların 0232 464 94 74 numaralı telefondan randevu almaları gerekmektedir